Mamo, tato - wolę wodę!

„W jakich produktach znajduje się woda? ”

Dzięki realizacji zajęć pod tytułem "W jakich produktach znajduje się woda?" grupa Plastusie dowiedziała się, że woda nie tylko znajduje się w kranie! Warzywa to prawdziwe studnie wodne produktów spożywczych. Marchew i sałata zawierają aż około 89% wody, pomidory zajmują drugie miejsce - 93%, a ogórki są zdecydowanymi liderami, zawartość wody dochodzi nawet do 96%.

"Do czego jest nam potrzebna woda?"

W listopadzie, dzieci z grupy Plastusie realizowały temat: "Do czego jest nam potrzeba woda?" Dzieci doskonale poradziły sobie z tym tematem. Poszerzyły swoją wiedzę na temat wody i czynności z życia codziennego do których wykonania woda jest nam niezbędna.

"OBIEG WODY W PRZYRODZIE"

Podczas realizacji kolejnego tematu dzieci z grupy Plastusie zapoznały się z procesem obiegu wody w przyrodzie oraz poznały właściwości wody (parowanie, skraplanie).

ZABAWY BADAWCZE
DOŚWIADCZENIA Z WODĄ

Niezwykłą atrakcją dla dzieci z grupy Plastusie okazały się zajęcia doświadczenia z wodą. Dzieci nie tylko obserwowały wiele eksperymentów, ale również brały udział w doświadczeniach.

Światowy Dzień Wody

Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. Celebrujemy go także my, wspólnie z tysiącami placówek edukacyjnych w Polsce, podnosząc świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zbiorników wodnych, sposobów oszczędzania wody oraz zanieczyszczeń wody.  Również w tym dniu dzieci z grupy Plastusie oraz Pszczółki brały udział w rywalizacjach sportowych właśnie z wodą w roli głównej! Zabawa była świetna a na koniec każde dziecko otrzymało medal "Przyjaciela wody".